Jeśli prowadzisz restaurację, kawiarnię lub masz foodtracka i chciałbyś się wyróżniać spośród konkurencji poprzez metodę przyjmowania płatności to akceptacja kryptowalut może być dobrym pomysłem! 

 

Płatności Bitcoinem lub innymi kryptowalutami w branży gastronomicznej stają się coraz bardziej popularne jednak nadal jest to bardzo niewielki procent. 
Tutaj widziałbym pewną szansę aby zdobyć dodatkowe punkty wśród klientów, którzy chcieliby płacić kryptowalutami. 

 

Ja w swojej firmie OpenArt Studio od kilku lat przyjmuję płatności w kryptowalutach w tym od ponad roku przez Lightning Network. Posiadam swój własny Node LN.

 

Terminal przypomina standardowy POS gdzie pokazane są ikony produktów z opisem, ceną oraz moduł kasy. Można ustawić dodatkowe opcje jak: Zmianę ceny, Dodanie rabatu lub Przekazanie napiwku.

 

Do wyboru jest płatność standardowo w Bitcoinie lub przez Lightning Network.

Możliwości konfiguracji POS jest całkiem sporo. 

 

1
2
3

 

 

Ja na potrzeby uruchomienia takich płatności w firmie zastosowałem usługi oferowane praz BTCPay Server oraz Microsoft Azure.


Zapewnia to ciągłość działania POS 24h przez 7 dni w tygodniu. Koszty utrzymania takiego serwera to ok 70 zł miesięcznie.  


Rozwiązań jak przyjmować płatności w kryptowalutach w firmie jest znacznie więcej a opisana powyżej to tylko jedna z nich. 

 
Jeśli chcesz uruchomić w swoim biznesie tego typu płatności skontaktuj się ze mną!

 

   Odbierz tokeny JKCOIN


Hasło do odbioru JKCOIN to: lightning
Jeśli giveaway z tokenami się wyczerpał
zapisz się do newslettera aby być na bieżąco.

 


Jeśli spodobał Ci się artykuł i doceniasz moją pracę
proszę kliknij poniżej aby przesłać napiwek przez LN


  Wyślij Napiwek