Gdy kupuję akcje na swoje konto IKE pod emeryturę to staram się wybierać branże przyszłościowe na lata. Za jedną z takich dziedzin uważam Biotechnologię. Zachęcam do lektury. 

Zainteresowałem się akcjami spółki Selvita. Mimo iż nie spełnia ona moich wytycznych doboru spółek to postanowiłem kupić niewielki pakiet ich akcji własnie ze względu na możliwy potencjał wzrostu. Coś w tylu jakbym ubezpieczał się od ich sukcesu :-) Dodatkowym smaczkiem był też zapowiedziany podział ich akcje na dwie spółki. 


Duzy wpływ na moją decyzję o zainwestoawniu w spółkę Selvita przed podziałem miał też wywiad z Pawłem Przesięźlikowskim prezesem zarządu Selvity. Selvita jest budowana krok po kroku i ma globalne aspiracje. Link do wywiadu tutaj.  

Akcje selvity kupowałem w ostatni możliwy dzień przed podziałem czyli 8-10-2019r po 62,60 zł.

Uzyskałem w ten sposób prawo do uczestnictwa w podziale Selvity, która zmieni się w teraz w Ryvu Therapeutics. Dodatkowo otrzymam automatycznie taką samą liczbę akcji nowej spółki - Selvita (dawna Selvita CRO).

Na koniec tej sesji nastąpi odcięcie wartości części usługowej o 28,13 proc. wartości całej spółki przed podziałem. Więcej informacji w niniejszym artykule.

 

selvita old

foto: strefainwestorow.pl

 

Byłem ciekawy czy moje posunięcie z inwestycją w pierwszy spin-off na GPW jeśli chodzi o Biotechnologię będzie dobrą decyzją. 

Kolejnego dnia 9-10-2019r akcje spółki Selvita zmieniły się w Ryvu Therapeutics. Nowa spółka biotechnologiczna zadebiutowała na GPW.

Zmieniła się nazwa oraz ticker, a kurs odniesienia był o 28,13 procent niższy ot kuru akcji zamknięcia spółki Selvita z dnia 8-10-2019r. 

W ciągu tego dnia kurs zyskiwał nawet 10 %

Selvita

Akcje Selvity usługowej zadebiutują 16 października 2019r.
Więcej informacji na ten tema znajdziesz tutaj.

 

  Ważne!
W tym artykule nie zachęcam nikogo do inwestowania i niczego nie rekomenduję. Dziele się jedynie swoimi doświadczeniami i moją opinią.
 

 

     Odbierz tokeny JKCOIN


Hasło do odbioru JKCOIN to: krypto
Jeśli giveaway z tokenami się wyczerpał
sprawdź inne artykuły na blogu.

 


 

Back to top