Aktykuły z kategorii Blog Premium pojawią się tylko dla zalogowanych użytkowników,
kórzy wykupili dostęp do niniejszej Strefy VIP.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kliknij tutaj.

 

Satelity Blockstream oraz goTenna współpracują, aby umożliwić wysyłanie bitcoinów bez Internetu.

Bitcoin stał się ponownie bardziej dostępny. GoTenna i Blockstream będą współpracować, aby umożliwić zarówno wysyłanie, jak i odbieranie transakcji Bitcoin bez połączenia z Internetem. 

SATELITY I SIECI SIECIOWE
Blockstream Satellite to sieć satelitów, które nadają aktywność w sieci Bitcoin. Cały blockchain Bitcoin można pobrać w ten sposób. Odbiornik musi oczywiście mieć odbiornik satelitarny i korzystać z oprogramowania Blockstream.

goTenna to startup koncentrujący się na łączeniu użytkowników bez połączenia z Internetem: sieć kratowa. Wiadomości tekstowe można na przykład wysyłać przez tę sieć. Ograniczeniem tego jest to, że użytkownicy muszą być blisko siebie. Maksymalny promień działania wynosi od 1,6 do 6 kilometrów.

WYŚLIJ I OTRZYMAJ BITCOIN
Od końca ubiegłego roku urządzenie goTenna może łączyć się z portfelem Bitcoin (obecnie dostępnym tylko na urządzenia z Androidem). Pozwala to na wysyłanie Bitcoinów bez połączenia z Internetem - jedynym warunkiem jest dostęp do użytkownika za pośrednictwem sieci kratowej, która ma połączenie z Internetem.

Dla użytkowników oznacza to, że mogą odbierać dane blockchain za pośrednictwem satelity i wysyłać podpisane transakcje za pośrednictwem sieci kratowej goTenna. Wszystko bez połączenia z Internetem.

Urządzenia goTenna można zakupić tutaj: 

http://gotenna.refr.cc/jacekkolodziejczak