Po spadkach na cenach ropy zastanawiałem się jak można na niej zrobić w horyzoncie długoterminowym.

Postanowiłem użyć opcji vaniliowych na zakup ETP o nazwie USO. Walor może nie koniecznie nadaje się na inwestycję w ropę na długi termin ze względu na negatywny wpływ Contango jednak postanowiłem dokonać transakcji. Dziś, mimo iż ostatecznie zarobiłem, to wybrał bym inny instrument czyli ETF czyli o nazwie XLE.

Wykorzystałem dużą implikowaną zmienność i wystawiłem opcję PUT na zakup USO z terminem wygasania na 29 Maj 2020r i strike 0,5.

Chciałbym wyraźnie zaznaczyć iż wystawianie opcji dla osób, które nie mają dużego doświadczenia może zakończyć się wyzerowaniem rachunku! 

Na jednej opcji ryzykowałem "maksymalnie" 31$ gdyż 0,5 x 100 = 50$ minus otrzymana premia 19$. Otrzymałem premię za taką opcję 19$ (minus koszt prowizji 1$). Następnie na drugi dzień odkupiłem ją taniej za 6$ (minus koszt prowizji 1$) zgarniając przy tym zysk w wysokości 11$ netto co stanowi 34% (11$/32$) zysku w 2 dni czyli w ujęciu rocznym będzie to ponad 6200%.

Dlaczego maksymalne ryzyko wziąłem w cudzysłów w akapicie powyżej? Ponieważ teoretycznie instrument bazowy, na którym oparte są opcje - w tym przypadku USO może spaść maksymalnie do 0. Mieliśmy jednak przykład na kontraktach na ropę iż cena potrafi spaść poniżej 0!

Zdjęcia poniżej:

 

  Ważne!
W tym artykule nie zachęcam nikogo do inwestowania i niczego nie rekomenduję. Dziele się jedynie swoimi doświadczeniami i moją opinią.
 

 

Back to top